.

Objawy bólowe trzustki

W wielu przypadkach objawy raka trzustki i innych chorób są tak niespecyficzne, że lekarze wykrywają jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu tego organu dopiero podczas diagnostyki innych chorób. Wynika to z jednej strony z nieprzystępnego położenia tego organu w ciele człowieka, a z drugiej – z braku jasnych objawów, które byłyby charakterystyczne dla samych schorzeń trzustki. Zazwyczaj jednak głównym powodem, dla którego chorzy zwracają się o pomoc do lekarza, jest ból trzustki.

Ból trzustki często mylony jest z bólami innych organów wewnętrznych – podobne objawy może dawać np. chora wątroba. Jest to ból bardzo silny, umiejscowiony w nadbrzuszu. W wielu przypadkach zlokalizowany jest dokładnie pod żebrami z lewej strony ciała. Nie zawsze występuje on przez cały czas, często natomiast pojawia się epizodycznie w postaci nagłego ataku ostrego bólu, promieniującego od żeber aż do kręgosłupa.

Warto wiedzieć, że objawy bólowe trzustki nie powinny być ignorowane – zwłaszcza gdy nawracają albo występują po spożyciu posiłków. W takich przypadkach często świadczą nie tylko o chorobie, ale również o jej zaawansowanym stadium rozwoju, w którym funkcje trzustki są już w poważny sposób zachwiane.

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.